Сок од кајсии

Сок од кајсии

97 MKD
без ДДВ: 92 MKD
Шифра на производ: 0105
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Сокот од кајсии е полн со антиоксиданси: бета-каротенот помага во регулација на нивото на холестерол и влијае за подобра еластичност на ѕидовите на артериите. Покрај витаминот Ц, во ова овошје има е ликопен, иако не во иста количина како во дамотот, но во кајсиите таа состојка опстанува и покрај готвењето.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: сок, кајсии
Беровко © 2019. UKION SHOPS